Aktuality


Program SUSO pro 22. ročník

dnešním dnem jsou na stránkách SUSO zveřejněna postupová kola SUSO pro rok 2018.

09. – 10. 2. 2018 – FOR PASIV, Cesty dřeva a Střechy Praha, PVA EXPO PRAHA

09. – 10. 3. 2018 – Střechy, stavbazahrada, Výstaviště Černá louka, Ostrava

23. – 24. 3. 2018 – Stavba a zahrada, KC Aldis, Hradec Králové

26. – 27. 4. 2018 – Mladý tvorca, Job Expo, Agrokomplex Nitra (Slovensko)

11. – 12. 5. 2018 – Hobby, Výstaviště České Budějovice

18. – 21. 9. 2018 – FOR ARCH, PVA EXPO PRAHA, FINÁLE

Malý otázník visí jen nad slovenským kolem, kde stále nemáme stoprocetně potvrzený termín. Jakmile bude potvrzen, vše bude ihned zveřejněno na stránkách www.suso.cz.

 

 

04.12.2017 14:28:06  

Vítězství putuje do Polska

Mezi finalisty oboru zedník si nejlépe vedli zástupci polské CKZiU nr 1 Raciborcz Pawel Wierzbicki a Kamil Satarowski pod dohledem Andrzeje Kuce. Jen půl bod odsunul na druhou příčku Jakuba Landu a Matěje Žuchu ze SPŠ strojní a stavební Tábor. Štefan Luzar a Daniel Moravec ze SOŠ stavebná, Nitra brali skvělé třetí místo. Dva body rozhodovaly mezi prvními třemi. Skvělé a vyrovnané výsledky. Gratulujeme vítězům!!!

26.09.2017 21:28:28  

Obhájce obhájil

Nestává se často, aby škola obhájila vítězství. SOU Hluboš se to podařilo, v podání Marka Sedláře a Lukáše Duška. Skvělé pedagogické vedení od pana učitel Cypricha, jeho žáci byli suverénní. Za prvními už se hrálo o každý bodík. Druhou pozici nakonec získala dvojice Martin Dacho a Viliam Púček ze SOŠ drevárska, Spišská Nová Ves. O bod méně nasbírali Martin Kaščák a Dominik Beneš ze SŠ řemeslná, Jaroměř a odvážejí si krásné třetí místo. Výsledky byly rovněž velmi vyrovnané a porotci to měli opravdu velmi těžké. Gratulujeme nejlepším!!!

26.09.2017 21:26:14  

Kameníci a kamenosochaři

Tři studentky a jeden student kamenického a kamenosochařského řemesla předváděla před veřejností proměnu kamene v motiv ježci a kamenický/žulový reliéf. Lukáš Středa z AKADEMIE - VOŠ, Gymn. a SOŠUP Světlá nad Sázavou si vedl nejlépe a porota ho určila vítězem. Druhá se umístila Lucie Petříčková také z AKADEMIE - VOŠ, Gymn. a SOŠUP Světlá nad Sázavou a třetí Kristýna Cvejnová ze SPŠ kamenická a sochařská, Hořice. Čestní uznání poroty si vysloužila Kristýna Bittnerová rovněž ze SPŠ kamenická a sochařská, Hořice. Jako vždy byla kamenická práce skvělou a obdivuhodnou podívanou. Děkujeme a připojujeme gratulaci!

26.09.2017 21:22:19  

Finále 21. ročníku je historií

Hala 6 byla v rámci veletrhu FOR ARCH od 19. – 22. 9. 2017 svědkem velkého finále. Hodnocení porotců bylo velmi náročné, protože odborná úroveň letošních finalistů byla špičková. Potvrzují to minimální bodové rozdíly v celkových tabulkách. Vyrovnanost řemeslníků oboru truhláři zedník byla letos ohromující a pro porotce to bylo velmi těžké. Letošní finalisté budou patřit k absolutnímu výkvětu mezi řemeslníky. Přejeme Vám hodně štěstí na startu a děkujeme za skvělou prezentaci řemesla.

26.09.2017 21:15:46  

Kaňka na finále

Skvrnou na finále byla kvalita ubytování. Objednány byly tříhvězdičkové Hotel Juno a Hotel Císařka. Bohužel realita byla jiná, místo Hotelu Císařka byli soutěžící ubytováni v Hostelu Praha. Někteří účastníci soutěž vzdali hned na úvod, jiné jsme dokázali přestěhovat na jiné ubytovací prostory, někteří si našli ubytování sami, další volili cestu denního dojíždění. Veškeré náklady jsme se snažili postiženým školám uhradit. Aktuálně podnikáme proti agentuře další kroky. Závěrem se ještě jednou omlouvám, všem postiženým studentům, pedagogům i školám. Pevně věřím, že se v rámci projektu SUSO budeme potkávat i v budoucnu.

26.09.2017 21:04:38  

Partnerem Královéhradecký kraj

Také v letošním roce se partnerem postupového kola SUSO v Hradci králové stal Královéhradecký kraj. Součástí partnerství je rovněž finanční příspěvek na realizaci kola. Spolupráce s krajem má již dlouholetou tradici a my jsme rádi, že v ní pokračujeme. Zdejší podpora je znát i v počtu účastníků.

20.06.2017 11:59:09  

Postupový klíč obor truhlář

Z každého postupového kola postoupí dvojice přímo do finále dle počtu účastníků v jednotlivém kole.

 • Při počtu 1 až 6 soutěžních družstev postoupí jen vítězný tým.
 • Při počtu 7 až 10 soutěžních družstev postoupí první dvě družstva.
 • Při počtu 11 a více soutěžních družstev postoupí první tři družstva.

V případě, že po posledním kole nebude takto nominováno 10 družstev. Bude doplněno týmem s nejlépe hodnocenou disciplínou Nejlepší výrobek v celém ročníku. Případní další postupující vzejdou dle celkového počtu bodů, které budou zpracovány do celkové tabulky. O postupujících bude tedy rozhodnuto po posledním kole.

V opačném případě, pokud bude po posledním kole nominováno více než 10 družstev, vyřazeno bude družstvo s nejnižším počtem bodů, mimo vítězné dvojice.

Ze slovenského kola Skills Slovakia postupují automaticky první dvě družstva.

31.05.2017 15:04:55  

Postupový klíč obor zedník

Z každého postupového kola postoupí vždy vítězná dvojice přímo do finále. Vítězné družstvo musí ovšem splňovat jednu podmínku. Družstvo musí dosáhnout alespoň 70 % z možných bodů. Další postupující vzejdou dle celkového počtu bodů, které budou zpracovány do celkové tabulky. O postupujících bude tedy rozhodnuto po posledním kole. Ze slovenského kola Skills Slovakia postupují automaticky první dvě družstva. Jednotlivé praktické úkoly hodnotí techničtí poradci z řad partnerů. 

31.05.2017 14:55:18  

Postupující do finále obor truhlář

Ani obor truhlář nemá v letošním roce postupový klíč stejný jako v minulých letech, tedy že automaticky postupují první dvě družstva. Kritériem pro změnu byly počty účastníků v jednotlivých kolech. V Praze postoupilo jen první družstvo, v Ostravě dvě družstva, v Hradci Králové tři družstva a v Českých Budějovicích dvě družstva.

Finálová desítka tedy vypadá takto:

 • Lucie Hrubá, Brabcová Sára / SOU nábytkářské a SOŠ Liberec
 • Kuchařík Šimon, Kuběja Josef / SPŠ stavební Valašské Meziříčí
 • Binar Tomáš, Jedlička Petr / SOU stavební Opava
 • Luňák Jakub, Pecháček Jiří / VOŠ, OA a SOUT Chotěboř
 • Kaščák Martin, Beneš Dominik / SŠ řemeslná, Jaroměř
 • Smejkal Radek, Lapeš Milan / SŠDOS Moravský Krumlov
 • Sedlář Marek, Dušek Lukáš / SOU Hluboš
 • Kundela Jiří, Buk Michal / SŠ stavební Jihlava
 • Daniel Fečo, Lukáš Tereštík / SOŠ sv. Jozefa Robotníka, Žilina
 • Martin Dacho, Viliam Púček / SOŠ drevárska, Spišská Nová Ves
30.05.2017 18:33:12  následující