Partneři se představují


Generální partner

Wienerberger

Podpora učňů je klíčovou záležitostí. V celé historii Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO se prakticky po celou dobu setkáváme se stejným generálním partnerem – společností Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. Na to, s jakou vizí firma do soutěže vstupovala a jak vidí partnerství dnes, jsme se zeptali Ing. Richarda Slavíka, zástupce společnosti Wienerberger. 

Jaké byly vaše představy v roce 1998, kdy jste se stali poprvé generálním partnerem soutěže? Tehdy jsme chtěli především zjistit, jaká je situace v odborném školství. Zajímalo nás, o co by měli studenti a učitelé největší zájem. Chtěli jsme vědět, s čím rádi pracují a jaké materiály jim chybí pro teoretickou výuku i odbornou praxi.

Studentů v učňovských oborech ale není moc… Pro studenty nejsou dnes učňovské obory příliš atraktivní formou studia. Když se však zeptáte lidí, v čem by rádi bydleli, většinou odpoví, že v rodinném domě. A dodají, že v kvalitním rodinném domě. My se proto snažíme pro tento obor získávat studenty a vysvětlovat jim, že dobrý zedník práci vždy najde. Že si lidé sdělí, kdo je kvalitní pracovník, a naopak koho už na stavbu nezvat.

Už v roce 2011 mohli soutěžící na finále SUSO v rámci FOR ARCHU vyzkoušet technologií zdění bez malty POROTHERM DRYFIX.SYSTEM. Jaké jste měl z jejich výkonů dojmy? Mnozí z nich byli velmi šikovní. A to, i když zdili touto technologií, kdy se místo malty používá speciální PUR pěna, úplně poprvé. I pro ně bylo překvapením, když se v praxi přesvědčili, jak rychle stavba touto technologií může vyrůst.

Hlavní partneři

Xella CZ je jedním z nejvýznamnějších hráčů na českém stavebním trhu a lídrem v oblasti nízkoenergetického stavění. Materiály, které společnost vyrábí, patří mezi moderní stavební řešení a v mnoha směrech nabízejí jedinečné parametry. Klíčovým výrobkem společnosti jsou pórobetonové tvárnice Ytong, které se nad ostatními stavebními prvky vyjímají hodnotami tepelné izolace. Práce s materiálem Ytong je velmi jednoduchá. Bílé tvárnice se lehce řežou do libovolných rozměrů a zdí na milimetr přesné spáry. Pro svou snadnou opracovatelnost bývá kompletní systém Ytong často nazýván velkou „stavebnicí“.

Xella CZ se cíleně snaží o prohlubování spolupráce se všemi školami zaměřenými na stavebnictví. Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO se v zorném úhlu společnosti nachází již řadu let a patří mezi nejúspěšnější vzdělávací projekty, kterým Xella dlouhodobě věnuje svou péči a podporu. Vedle organizace soutěží pro střední i vysoké školy a univerzity nabízí všem vzdělávacím institucím bohatý doprovodný program, který si mohou přizpůsobit přesně na míru svým učebním plánům a záměrům.

 

Společnost Schiedel, s.r.o., se zabývá vývojem, konstrukcí a testováním komínových systémů pro všechny druhy paliv a všechny typy spotřebičů již více než 70 let. Schiedel, s.r.o v České republice byla založena v roce 1993 v Nehvizdech u Prahy. Vyrábí a dodává tradiční betonové komínové systémy s keramickou vložkou pro novostavby i rekonstrukce, nerezové vícevrstvé komíny či materiály pro obnovu stávajících komínů. V sortimentu společnosti se nachází také unikátní prefabrikovaný komín, který má ve své patě zabudovaný krbový modul.

Společnost Schiedel, s.r.o. není v soutěži SUSO žádným nováčkem. Již v letech 2009 – 2012 se aktivně účastnila v této soutěži a v loňském roce se do ní vrátila. Podpora školství, ať již učňovského nebo i dalších, je v současnosti jednou z priorit této společnosti. Více o produktech Schiedel naleznete na www.schiedel.cz

Cemix


Společnost LB Cemix patří mezi přední výrobce stavebních hmot na českém trhu.  

Cemix – výrobní závody
Produkce suchých omítkových a maltových směsí je realizována ve výrobních závodech Nová Ves nad Lužnicí, Studénka, Loděnice a Čebín. Závod Čebín navíc zajišťuje produkci disperzních materiálů (pastovitých omítek, fasádních barev, penetračních hmot a stavební chemie).

Cemix – sortiment
Sortiment stavebních hmot představuje téměř 200 druhů balených a volně ložených materiálů v produktových skupinách nabízejících zdicí malty, omítkové směsi, tepelněizolační a lehčené omítky a malty, šlechtěné strukturované minerální a pastovité omítky i mozaikové omítky, dále lepidla na keramiku a zateplovací systémy, spárovací hmoty, cementové potěry, lité podlahové hmoty, samonivelační stěrky, sanační a odvlhčovací omítky, fasádní barvy, penetrace a v neposlední řadě stavební chemii.

Cemix – systémová řešení
Produkty značky Cemix jsou nabízeny ve formě moderních systémových řad umožňujících kvalitní řešení potřeb současného profesionálního stavebnictví, od hrubé stavby až po finální úpravy. Společnost se dále zaměřuje na kvalitní nabídku zateplovacích systémů, které splňují ta nejpřísnější kritéria evropských směrnic, a společně s produktovou značkou LBCS, specializovanou na trendy moderních řešení souvisejících s pokládkou obkladů a dlažeb, je naše společnost schopna nabídnout ucelený systém revitalizace panelových domů.

Cemix - vzdělávání
LB Cemix, s.r.o. nabízí spolupráci ve formě přednášek svých odborníků, již řadu let provádí exkurze ve výrobních závodech a zajímá se o zkušenosti uživatelů produktů a systémů Cemix, z řady jak odborné, tak laické veřejnosti.

Partneři

DeWALT 

Společnost DeWALT, která je součastí celosvětového koncernu Stanley Black & Decker, nabízí široký sortiment ručního elektrického a akumulátorového nářadí a příslušenství pro profesionální použití.
Nářadí DeWALT je vhodné pro převažnou většinu prací ve stavebnictví, kovoobrábění, dřevoobrábění nebo řezání. V širokém sortimentu pracovních strojů jsou zařazeny jak stroje se stálým přívodem elektrické energie, tak i nářadí akumulátorové, které poskytuje stejný výkon jako nářadí se stálým napájením, ale součastně poskytuje větší nezavislost a mobilitu pracovníků po stavbě. Do sortimentu akumulátorového nářadí DeWALT patří ucelená řada v systémech 3,6 V až po 36 V, které zahrnují vrtací kladiva, šroubováky, vrtačky, rázové utahováky, kotoučové, přímočaré i ponorné pily, úhlové brusky a další.

Kvalita elektrického nářadí DeWALT je každý den prověřována na staveništích a v dílnách celého světa a je potvrzena spoluprácí se seriálem závodů MotoGP, kde je DeWALT oficielním dodavatelem nářadí pro tyto závody. Nařadí DeWALT je vhodné nejenom pro živnostníky a menší stavební a průmyslové firmy, ale je určené i pro ty nejnáročnější provozy velkých stavebních a průmyslových společností. 

Společnost HOUFEK a.s. byla založena Ing. Jaroslavem Houfkem v roce 1991. Původně působila jako malá dílna na výrobu jednoduchých dřevoobráběcích strojů. Dnes společnosti sídlí ve městě Golčův Jeníkov. Technická jedinečnost, originalita a kvalita dílenského zpracování vyvolávala zvyšující se poptávku po strojích firmy HOUFEK na českém trhu a postupně i v zahraničí. Technický koncept manažersky doplnil syn Aleš Houfek a díky jeho práci od roku 1993 prochází firma dynamickým rozvojem. Výsledkem bylo rozšíření výroby o další sérii dřevoobráběcích strojů vlastní konstrukce - širokopásové brusky, které dnes úspěšně pracují ve 22 světových zemích.

Součástí rozsáhlého objektu je i podniková prodejna, která nabízející maloodběratelům kompletní výrobní řadu firmy HOUFEK a také ruční nářadí a spotřební materiál pro truhláře. Modernizace výrobního programu umožnila zvyšovat kvalitu a sortiment vyráběných strojů. Proto dnes firma HOUFEK vyrábí také oscilační hranové brusky, oscilační válečkové brusky. Ale setkáte se ze stroji pro finální úpravu dřeva, dlabačky a aktuálně i stroje k průmyslovému využití.

Na českém trhu si firma HOUFEK vybudovala významné postavení především díky strojům vyznačujících se vynikajícími technickými parametry, spolehlivostí, snadnou obsluhou a výborným dílenským zpracováním. Všechny tyto parametry jsou zajišťovány třísměnným provozem. Správnost volby obchodní politiky dnes dokazuje fakt, že 75% prodeje tvoří export a stroje HOUFEK tak nacházejí svého zákazníka nejen v zemích EU a USA, ale napříč celým světem. Současně se firma snaží vybudovat vlastní obchodní organizace a zastoupení v zemích, kde potenciál růstu prodeje dává možnost dalšího rozvoje. Síla v jednoduchém řešení – to je krédo firmy HOUFEK při vývoji a konstrukci brusek. 

Kvalita "Made in Germany". Mafell vyrábí své stroje výhradně ve svém sídle Oberndorf nad Neckarem - v srdci silného průmyslového regionu Stuttgart. Zde mají své působiště kromě známých globálních kolosů také mnohé střední podniky, kteří na světovém trhu hrají vedoucí roli. V tomto prostředí se vyrábí právě také produkty Mafell, pričemž si vše až z 85% zhotovuje firma sama, a to včetně nástrojů. Mafell si neklade za cíl vyrábět své produkty ve velkých sériích. Klade důraz na High-tech kvalitu v malé sérii, o kterou je u nás v Oberndorfu bezpečně postráno a která také umožňuje rychle reagovat na požadavky zákazníka. 

Naše stroje jsou výsledkem jedinečného výrobního procesu, při němž vzniká věhlasná Mafell-kvalita pro generace. To činí naše produkty již odedávna nezaměnintelné: Motory tak vysokého točivého momentu a počtu otáček, extrémě róbustní konstruce, vysoká preciznost stejně jako mimořádně dlouhá životnost. 

 

Firma RAMIA s.r.o. je ryze česká rodinná společnost specializující se na výrobu a prodej dřevěných truhlářských hoblic a pracovních stolů. Historie výroby truhlářských hoblic v Písku se datuje od 1. pol. 20. století. Firma RAMIA s.r.o. byla založena v roce 2006. Společnost navázala jak na výrobu tradičních truhlářských hoblic, tak i na vývoj nových hoblic pro profesionály i kutily. Tato tradice nás zavazuje a zároveň dává zákazníkům jistotu kvality. Upřednostňujeme české dodavatele, které pečlivě vybíráme. 

Hoblice RAMIA mají široké využití od profesionálních truhlářů a řezbářů, domácích kutilů a DIY nadšenců, až po školy a učňovská střediska. Naše výrobky najdete na trzích v EU, USA, Austrálii, Japonsku apod.

Hoblice jsou rozděleny do 3 kategorií:

  • PRO SERIE - Premium, Premium Plus, Premium Star, Premium Monster
  • HOBBY SERIE - Advanced (3 velikosti), Diamond (2 velikosti)
  • SCHOOL SERIE - Goal, Multi-box, Square

Produkty společnosti RAMIA s.r.o. jsou svým způsobem unikátní, neboť ve střední a východní Evropě neexistuje konkurence ve formě obdobného výrobku, či společnosti specializující se na tento typ výroby. Konstrukce hoblic RAMIA vždy klade důraz na kvalitu, poctivost a životnost a jsou dodávány s věškerým vybavením jakou jsou vřetena, poděráky apod.