Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Dětské domovy


Spolupráce

V rámci Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO aktivně spolupracujeme s dětskými domovy v blízkosti konání soutěže. Za všechny mohu jmenovat DD Horní planá, DD Nymburk, DD Dolní počernice, DD Nechanice, DD Havířov - Podlesí a další. Spolupráce je nastavena ve třech rovinách. Nejdůležitějším bodem spolupráce pro chod domovů je předání hotových výrobků oboru truhlář pro potřeby domovů. V roce 2013 jsme předali 52 dětských židliček, v roce 2014 padesát jedna truhlíků a všechny tak slouží dobré věci. V roce 2015 se vyráběli interiérové stolky, kterých jsme předali téměř sedmdesát.  

Další bod spolupráce spočívá v nabídce zaměstnání/brigády spolehlivým a fyzicky zdatným chlapcům domovů, kteří se aktivně podílejí na přípravách a produkci soutěže.

Staň se truhlářem

Nejnovější spoluprací je projekt „Staň se truhlářem“, který je zaměřen na dvojice chlapců ve věku 10 let, kteří si v rámci soutěže mohou před veřejností mezi studenty truhláři aktivně zkusit řemeslo „truhlář“. Pod vedením pedagoga ze Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk chlapci vyrobí každý svou malou židličku. Chlapci řežou, brousí, rašplují, vrtají, začišťují a to většinou poprvé v životě. Odměnou jim je samotný výrobek, dárková taška za snahu a samozřejmě nabité zkušenosti.

Rozhovory s řediteli spolupracujícíh dětských domovů.Facebook