Časté dotazy


Pro žáky kterého ročníku je soutěž určena?

Postupových kol se smí zúčastnit žáci 2. ročníků. V případě, že škola nemá otevřen 2. ročník, je možné do soutěže přihlásit žáka prvního ročníku. Soutěž v postupových kolech není určena žákům třetích ročníků.

Jak probíhá finále soutěže?

Finále při veletrhu FOR ARCH se zúčastní první dvě vítězná družstva postupových kol oborů zedník a truhlář, navíc se zde představí žáci druhých ročníků oborů kameník a kamenosochař. Ve finále se mohou konat i další soutěže například v oborech tesař a montér suchých staveb. O jejich případném konání by byla vydána informace na webových stránkách v sekci „Aktuality“.

Z čeho je složena praktická část oboru zedník?

Zadání praktické části pro zedníky se skládá ze čtyř disciplín. Jsou to modelové stavby z materiálů POROTHERM a YTONG. Dále to je stavba komínového systému Heluz a disciplína s LB Cemix. Zadání připravují techničtí poradci partnerských firem.

Z čeho se skládá praktická část oboru truhlář?

Truhláři pracuji po dva dny na výrobě solitérního kusu nábytku dle zadání hlavního porotce soutěže. Dále mladé stolaře čeká disciplína v řezání s elektrickými pilami Mafell a broušení na širokopásové brusce Houfek.

Dle jakých kritérií se oba obory hodnotí?

U obou oborů porotci hodnotí technické parametry jako dodržení rozměrů, rovinnost, dodržení technologického postupu, atd.

Z jakých otázek je složen teoretický test?

Truhláři mají test složen ze 40 otázek, které se týkají učiva prvního a druhého ročníku, doplněné o otázky vztahující se k partnerům oboru truhlář. Mladí zedníci mají v testu otázek 40. Polovina otázek je složena z učiva prvního a druhého ročníku a zbytek jsou otázky týkající se produktu a technologií společností, které jsou partnery soutěže. Konkrétně Wienerberger cihlářský průmysl, a.s., Xella CZ, s.r.o., Heluz cihlářský průmysl, v.o.s. a LB Cemix, a.s. Pro úspěšné zvládnutí teoretického testu doporučujeme soutěžícím i pedagogům nastudovat webové stránky partnerů.

Kdo zajišťuje ubytování v místě soutěže?

Ubytování pro soutěžící a jeden pedagogický dozor na jednu soutěžní dvojici po dobu konání soutěže zajišťuje organizátor, tedy společnost ABF, a.s.

Je během soutěže zajištěno stravování?

Při registraci obdrží každý soutěžící na postupové kolo 3 stravenky v celkové hodnotě 150,- Kč. Při finále je to stravenek 6 v celkové hodnotě 300,- Kč.

O co se soutěží?

Nejlepší dva týmy každého postupového kola obou oborů postupují do finále, které se koná v Praze při stavebním veletrhu FOR ARCH. Dále ti nejlepší žáci získají peněžitou odměnu a věcné ceny od organizátora a partnerských firem.

Máte dotaz, námět, připomínku?

Vyplňte formulář níže, odpovíme Vám co nejdříve a nejčastější dotazy spolu s odpověďmi vystavíme dále na této stránce.

Zasílací formulář

Jméno *: 

Příjmení *: 

Telefon: 

E-mail *: 

Dotaz *: 

Souhlas**: 

 

* Povinné položky

** Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů pro interní potřebu ABF, a.s. a uděluji souhlas k zasílání informací o dalších akcích. Tento souhlas lze kdykoli odvolat zasláním zprávy s textem "Nezasílat" na email stoplist@abf.cz (z emailu, ke kterému má být odvolán souhlas).