Časté dotazy


Pro žáky kterého ročníku je soutěž určena?

Postupových kol se smí zúčastnit žáci 2. ročníků. V případě, že škola nemá otevřen 2. ročník, je možné do soutěže přihlásit žáka prvního ročníku. U oboru zedník je možné přihlásit i žáky 1. ročníku. Soutěž v postupových kolech není určena žákům třetích ročníků.
 

Jak probíhá finále soutěže?

Finále při veletrhu FOR ARCH se zúčastní ti nejlepší podle postupového klíče, navíc se zde představí žáci druhých ročníků oborů kameník a kamenosochař. Ve finále se mohou konat i další soutěže například v oborech tesař a montér suchých staveb. O jejich případném konání by byla vydána informace na webových stránkách v sekci „Aktuality“.
 

Z čeho je složena praktická část oboru zedník?

Zadání praktické části pro zedníky se skládá ze čtyř disciplín. Jsou to modelové stavby z materiálů POROTHERM a YTONG. Dále to je stavba komínového systému Schiedel a disciplína s LB Cemix. Zadání připravují techničtí poradci partnerských firem.
 

Z čeho se skládá praktická část oboru truhlář?

Truhláři pracuji po dva dny na výrobě solitérního kusu nábytku dle zadání hlavního porotce soutěže. Dále mladé stolaře čeká disciplína v řezání s elektrickými pilami Mafell , broušení na širokopásové brusce Houfek a práce s dlabačkou Houfek.

Dle jakých kritérií se oba obory hodnotí?

U obou oborů porotci hodnotí technické parametry jako dodržení rozměrů, rovinnost, dodržení technologického postupu, atd.
 

Z jakých otázek je složen teoretický test?

Truhláři mají test složen ze 42 otázek, které se týkají učiva prvního a druhého ročníku, doplněné o otázky vztahující se k partnerům oboru truhlář. Mladí zedníci mají v testu otázek 38. Polovina otázek je složena z učiva prvního a druhého ročníku a zbytek jsou otázky týkající se produktu a technologií společností, které jsou partnery soutěže. Konkrétně Wienerberger, s.r.o., Xella CZ, s.r.o., Schiedel, a.s. a LB Cemix, a.s. Pro úspěšné zvládnutí teoretického testu doporučujeme soutěžícím i pedagogům nastudovat webové stránky partnerů.
 

Kdo zajišťuje ubytování v místě soutěže?

Ubytování pro soutěžící a jeden pedagogický dozor na jednu soutěžní dvojici po dobu konání soutěže zajišťuje organizátor, tedy společnost ABF, a.s.
 

Je během soutěže zajištěno stravování?

Při registraci obdrží každý soutěžící na postupové kolo 4 stravenky v celkové hodnotě 200,- Kč. Při finále je to stravenek 8 v celkové hodnotě 400,- Kč. Druhou variantou je, že teplé obědy budou zajištěny přímo v místě soutěže.
 

O co se soutěží?

Nejlepší týmy obou oborů postupují do finále, které se koná v Praze při stavebním veletrhu FOR ARCH. Dále ti nejlepší žáci získají peněžitou odměnu a věcné ceny od organizátora a partnerských firem.
 

Máte dotaz, námět, připomínku?

Vyplňte formulář níže, odpovíme Vám co nejdříve a nejčastější dotazy spolu s odpověďmi vystavíme dále na této stránce.
 

Zasílací formulář

Jméno *: 

Příjmení *: 

Telefon: 

E-mail *: 

Dotaz *: 

Souhlas**: 

 

* Povinné položky

** Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů pro interní potřebu ABF, a.s. a uděluji souhlas k zasílání informací o dalších akcích. Tento souhlas lze kdykoli odvolat zasláním zprávy s textem "Nezasílat" na email stoplist@abf.cz (z emailu, ke kterému má být odvolán souhlas).