SUSO

Mezi zedníky excelovaly slovenské školy

Finále oboru zedník se lépe vydařilo slovenským zástupcům. Nejlepší zednickou dvojicí se stali Marek Gruchala a Jakub Kormančík ze SOŠ technická Námestovo. Jen tři body za nimi se umístili Ladislav Luňáček, Jan Procházka z Masarykovy střední školy, Letovice a na stupních vítězů je doplnili Lukáš Tomašov a Martin Blahušiak ze SOŠ stavebná, Žilina. Za zmínku stojí i fakt, že bodové rozdíly na druhém až pátém místě byly opravdu těsné. To samo vypovídá o kvalitně obsazeném finále. Více v sekci výsledky.

04.10.2016 15:56:16 více


Denis a Roman

Výchova budoucích truhlářů mezi chlapci z dětských domovů proběhla i letos při finále. Stolařské řemeslo si přišli vyzkoušet Denis a Roman z DD Dolní Počernice. Oba drželi nářadí poprvé v ruce, přesto si každý vyrobil dětskou stoličku příslušné kvality. Za snahu, odvahu a píli dostali dárkové tašky. Na otázku zda budou v dospělosti truhláři, odpověděli záporně. Tak jsme si na památku pořídili alespoň jedno foto.

04.10.2016 15:54:38 více


Finále dvacátého ročníku je historií

Závěrečný ceremoniál završil dvacetileté trvání soutěže SUSO, tak trochu symbolicky. Prvenství v oboru zedník putovalo na Slovensko. Výhra mezi truhláři zůstala v Praze. Finále trvalo 4 dny, přesněji od 20. do 23. 9. 2016 opět v Hale 6. K vidění bylo 42 soutěžících a téměř 20 studentů exhibičních obrů. A které to byly? Soutěžilo se mezi zedníky, truhláři a kameníky a kamenosochaři. Své umění předvedli tesaři, podlaháři a parketáři, bednáři, sklenáři, pokrývači nebo klempíři. Třešničkou čtyřdenního snažení byla autogramiáda olympionika Josefa Dostála a Jakuba Koháka pod taktovkou Jan Marečkové. Mezi oficiálními hosty byli náměstek ministra průmyslu a obchodu Karel Novotný nebo ředitelka odboru školství a mládeže MHMP Mgr. Lenka Němcová. Projekt SUSO se přehoupl do další dvacetiletky na úrovni. Těšme se!

03.10.2016 16:23:21 více


Finále s MHMP

Partnerem letošního jubilejního dvacátého finále soutěže SUSO byl Magistrát hlavního města Prahy. Nad vrcholem soutěžního ročníku převzala záštitu radní Mgr. Irena Ropková. Z důvodu nemoci se nemohla zúčastnit vyhlášení, kde ji zastoupila ředitelka odboru školství a mládeže MHMP Mgr. Lenka Němcová. Paní Němcová také symbolicky předala mladými truhláři vyrobenou lavici ředitelce Mateřské školy Kaplická na Praha 4 paní Veselské. Za spolupráci moc děkujeme a věříme, že MHMP bude partnerem i v dalších letech.

03.10.2016 16:14:06 více


Gentleman řemesla - Karel Poucha

Novinkou letošního vyhlášení bylo ocenění Gentleman řemesla. Cena bude příležitostně udělována těm, kteří se významně podílejí nebo podíleli na propagaci řemesla v rámci soutěže SUSO. Prvním laureátem se stal Karel Poucha, technický poradce a porotce hlavního partnera společnost Xella CZ. Karel Poucha strávil u soutěže dle jeho slov „asi 13 let“ a letos odešel užívat důchodu. Karlovi jsme chtěli nějak poděkovat a napadla nás cena Gentleman řemesla. Karel je tedy tak trochu duchovním otcem tohoto ocenění a my mu tímto moc děkujeme za vše, co pro řemeslo udělal.

03.10.2016 15:14:21 více


Šroubování s De Walt

Jedním z dalších bodů programu pro pedagogy bylo šroubování pěti vrutů na čas. Celkem vrtalo 18 učitelů, dva se omluvili ze zdravotních důvodů. Nejrychlejší byl opět Stanislav Škrabal z MSŠ Letovic. Druhý dovrtal pan Cyprian a třetí pedagog Popelka. Věřím, že soutěž s De Walt všechny bavila a že ceny potěšily. Pět šroubů na čas nesoutěžně zavrtali i naši hosté, viz foto.

03.10.2016 14:18:13 více


MOTO GP s De WALT

Už po druhé jsme přichystali atraktivní závody Moto GP s partnerem De Walt přímo v Hale 6. Za účasti 20 jezdců z řad pedagogů a organizátora se jel vyřazovací závod dvojic. Vítězem se stal tradiční sběratel soutěží pro pedagogy pan Stanislav Škrabal z MSŠ Letovic. Na dalších místech skončili pan Púček a pan Černoch. Děkujeme za skvělé sportovní a jezdecké výkony!

03.10.2016 11:39:23 více


Moderátorkou finále Jana Marečková

Premiéru při moderování finále SUSO měla Jana Marečková. Vyhlášení pod jejím vedením plynulo s elegancí a s úsměvem. V jednu chvíli ji trochu zlobil host Jakub Kohák, ale poradila si. Paní Marečková byla ozdobou ceremoniálu.  

26.09.2016 18:54:13 více


Josef Dostál na autogramiádě

Druhým hostem vyhlášení byl dvojnásobný medailista z Ria kanoista Josef Dostál. Vytvořil tak pestrou dvojici s Jakubem Kohákem. Josef se ukázal jako velmi zručný ve vrtání pěti vrutů na čas. V této disciplíně svého soupeře od filmu jasně předčil. Ukázal se i jako znalý odborník v hodnocení přes truhlařinu. Nakonec rozdal několik desítek autogramů.

26.09.2016 18:25:01 více


Jakub Kohák jako „vrchní dřevař“

Režisér, herec a velký sportovec Jakub Kohák se ukázal jako velký příznivec řemesla. V komunikaci, která předcházela, jeho pozvání se nazval „vrchním dřevařem“. Před autogramiádou jsme si ho vyzkoušeli ve vrtání pěti vrutů na čas v atraktivním souboji s druhým hostem Josefem Dostálem. Jeho čas 34:25 s Josefem neobstál a tak se vydal hodnotit vyrobenou lavici okem „vrchního dřevaře“. Jeho hodnocení bylo neotřelé. Po podpisové akci ještě předal diplomy nejlepším v disciplínách a pak už jen zlobil v zákulisí. Zkrátka nám to vyhlášení oživil.

26.09.2016 18:17:12 více
následující