SUSO

Houfek Open days 2016 a SUSO

Největší český výrobce dřevoobráběcích strojů a CNC obráběcích center už podruhé otevřel brány svého výrobního závodu pro studenty a pedagogy středních škol. Dny otevřených dveří v rámci projektového dnu pro školy se konaly ve dnech 14. - 16. června 2016 v Golčově Jeníkově. Partnerem akce byla Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO a veletrh Cesty dřeva.

22.06.2016 14:27:35 více


Nominace oboru zedník je kompletní

Při výstavě Hobby byla završena také nominace mladých zedníků. Po čtyřech praktických disciplínách, teorii a hodnocení bezpečnosti práce se z vítězství radovali Lukáš Kujál a Petr Klíma ze SŠ stavební Jihlava. Po druhé příčce se finále zúčastní dvojice Jan Dušek, Erik Truhlář ze SPŠ strojní a stavební Tábor. Rovněž posíláme gratulaci a poděkování všem zúčastněným za prezentaci obru zedník.

23.05.2016 17:44:58 více


Poslední truhlářské dvojice míří do finále

Páté a poslední postupové kolo jubilejního 20. ročníku Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO proběhlo na Výstavišti České Budějovice v termínu 21. – 22. 5. 2016 při výstavě Hobby. Po dva dny vyrábělo 12 družstev truhlářů poslední venkovní lavice v tomto půlroce. Nejlépe si vedli Michal Musil a Štěpán Doucha ze SPŠ strojní a stavební Tábor, které z druhé pozice do finále doprovodí Marek Sedlář a Dušek Lukáš ze SOU Hluboš. Gratulujeme a všem poraženým je nutné poděkovat za skvělou prezentaci řemesla.

23.05.2016 17:37:28 více


SUSO partnerem OPEN DAY HOUFEK

Už po druhé bude projekt SUSO oficiálním partnerem OPEN DAY HOUFEK. Partner soutěže organizuje den otevřených dveří pro truhláře profesionály, ale také pro odborné školy. A právě školám jsou věnovány dva dny a to 14. 6. a 15. 6. 2016 přímo ve výrobním areálu společnosti Houfek, a.s. V rámci bohatého programu mohou studenti škol vyhrát pro svou školu hranovou brusku! Mediálním partnerem je Dřevařský magazín. Registrace na OPEN DAY HOUFEK je skrze registrační formulář zde http://suso.cz/registrace/soutez nebo na www.houfek.com

05.05.2016 16:05:54 více


Patrik a Sebastian

V Nitře jsme opět navázali spolupráci s Dětským domovem Kolíňany, kterému byly věnovány venkovní lavičky. Dalším bodem spolupráce byla návštěva dvou ani ne desetiletých chlapců Patrika a Sebastiana. Ti si poprvé vyzkoušli býti malými truhláři a s pomocí dozoru si vyrobili malé stoličky. Kluky práce bavila a za svou snahu si odnesli nejen vyrobené stoličky, ale také dárkové tašky.

02.05.2016 15:26:02 více


Výsledky 2. ročníku Skills Slovakia & SUSO - stolári

Skills Slovakia & SUSO prověřilo take mladé stolaře, kteří zpracovali zadání prstencové venkovní lavičky. Nejlepší výkon podali Viliam Púček a Martin Dacho ze SOŠ drevárska Spišská Nová Ves, stříbrní skončili Tomáš Hudák, Branislav Mamrilla ze SOŠ sv. Klementa Hofbauera Podolínec a na stupních vítězů je doplnili třetí Lukáš Ondrejka a Matúš Koreň ze SOŠ drevárska Liptovský Hrádok. Společný výrobek mladých truhlářů byl předán Dětskému domovu Kolíňany. Nutno dodat, že všichni chlapci stolaři podali velmi dobrý výkon.

 

29.04.2016 17:49:28 více


Výsledky 2. ročníku Skills Slovakia & SUSO

Opět po roce přivítalo Výstaviště Agrokomplex Nitra Skills Slovakia & SUSO. Druhý ročník soutěže byl k vidění pod střechou pavilonu F v rámci výstavy Mladý tvorca. Kromě náročného programu bylo pro soutěžící dalším oříškem velmi chladné počasí doprovázené deštěm. Mezi zedníky si nejlépe vedli chlapci Marek Gruchala, Jakub Kormančík ze SOŠ technická Námestovo, druzí skončili Lukáš Tomašov, Martin Blahušiak ze SOŠ stavebná Žilina a třetí byli domácí Daniel Moravec a Štefan Luzar ze SOŠ Nábrežie mládeže 1, Nitra. Nejlepším gratulujeme a ostatním děkujeme za prezentaci řemesla.

 

29.04.2016 17:36:03 více


Výsledky třetího kola v Hradci Králové

Třetí zastávkou roku 2016 bylo Kulturní centrum ALDIS v Hradci Králové. Na soutěžní ploše se sešlo 14 družstev truhlářů a 6 týmů zedníků. Stejně jako v Ostravě jsme hostili 16 škol! Mezi truhláři si nejlépe vedli Ondřej Růžička a Jan Tomášek ze SŠUAR, Nový Zlíchov, Praha 5, druzí skončili Vojtěch Janák a Petr Formánek ze SŠ řemeslná, Jaroměř. V oboru zedník kralovali Ladislav Luňáček a Jan Procházka z Masarykovy střední školy Letovice a do finále je doprovodí z druhého místa Lukáš Najman a David Wajsar ze SOŠ a SOU, Trutnov. Nejlepším gratulujeme a všem poraženým patří velký dík za předvedené výkony.

 

21.03.2016 19:06:29 více


Hvězdy postupového kola č. 2

Rozdali jsme druhá ocenění pro školy u soutěže SUSO při veletrhu Střechy, stavba v Ostravě. Za pedagogickou činnost si ceny odnesl Aleš Václavík ze SŠ technických oborů, Havířov-Šumbark za obor zedník a mezi truhláři to byl Marcel Černoch ze SPŠ stavební Valašské Meziříčí. Oba učitelé své žáky připravili téměř dokonale. Do obou škol posíláme velkou gratulaci.

29.02.2016 18:21:00 více


Ostravské kolo má své šampiony

Druhé postupové kolo proběhlo při výstavě Střechy, stavba na Výstavišti Černá louka a sešel se výkvět Severní Moravy. Deset družstev truhlářů, dvanáct družstev zedníků a šestnáct škol, taková byla bilance kola v Ostravě. Nejlepšími mezi stolaři byli Štěpán Jalůvka a Ondřej Hrbáček ze SPŠ stavební Valašské Meziříčí, do finále je doprovodí druzí Jaromír Bilka a Adam Novák ze SOŠG Staré Město. Mezi zedníky kralovali Jiří Dominik a Matěj Gödrich ze SŠ technických oborů, Havířov-Šumbark, stříbrní skončili Vlastimil Miroš a Dominik Suchánek ze SOU Kyjov. Nejlepším gratulujeme a všem poraženým patří velký dík za předvedené výkony.

29.02.2016 18:02:33 více
následující