Aktuality


Termín stáže ve VOŠ a SPŠ Volyně

První rok spolupráce s VOŠ a SPŠ Volyně pokračuje. Aktuálně je znám termín třídenní stáže pro nejlepší dvojice oboru truhlář včetně pedagoga a dvou spolužáků. Termín je 2. 10. až 4. 10. 2017. Program stáže je následující:

•    motivační přednáška, ukázky kompletních projektů speciálních konstrukcí

•    3D modelování, úpravy zakončení prvků, tesařské spoje, převod dat do EKP

•    model krovu, příprava profilu, model kompletního výrobku, příprava dat pro export

•    ovládací software CNC linky, kontrola dat ze 3D modelu, příprava prvku pro výrobu,

optimalizace dat

•    práce na CNC lince, základní operace, nácvik manuálního ovládání

26.05.2017 13:51:08 více  

Stolaři v tvrdší konkurenci

Vítězi mezi stolaři Marek Sedlář a Lukáš Dušek ze SOU Hluboš. Dlouho vedoucí dvojice Jiří Kundela a Michal Buk ze SŠ stavební Jihlava nakonec brala pomyslné stříbro. Třetí pozici obsadili Jan Mimra a Matěj Franc ze SPŠ a SOU Pelhřimov. Velmi slušná účast a velmi dobrá řemeslná úroveň, tak bychom mohli stručně charakterizovat truhlářský obor. Gratulujeme vítězům a děkujeme všem zúčastněným.

18.05.2017 17:03:17 více  

Ti nejlepší

Nejlepším zedníkem se stala dvojice Jakub Landa a Matěj Žucha ze SPŠ strojní a stavební Tábor. Jen tři body ztratili druzí Václav Šalda a Jan Vrzal ze          ISŠ Rakovník. Třetí místo si vezou Tomáš Hulec a  Martin Melichar ze SOU stavební, Plzeň. Celková úroveň mladých zedníků byla porotci hodnocena velmi pozitivně. Gratulujeme vítězům a děkujeme všem zúčastněným.

18.05.2017 17:00:59 více  

Postupová část 21. ročníku je minulost

České Budějovice byly poslední zastávkou projektu SUSO v základní části. Výstava Hobby a pavilon R3 byl hostitelem soutěžících v oborech truhlář a zedník 12. a 13. 5. 2017. Celou dobu soutěže provázelo skutečně jarní počasí, na obloze se vystřídalo pálivé slunce i pořádný lijavec. Celkem návštěvníkům řemeslo předvedlo 9 družstev truhlářů a 4 týmy zedníků.

18.05.2017 16:57:55 více  

Skills Slovakia 2017 je za námi

Výstaviště Agrokomplex přivítalo již po čtvrté Skills Slovakia & SUSO, tentokrát ve dnech 27. – 28. 4. 2017 při výstavě Mladý tvorca. Organizátorem Skills Slovakia byl opět Štátny inštitút odborného vzdelávania. Celou soutěž provázelo velmi chladné počasí a déšť. Mladí řemeslníci prokázali nejen svou zručnost, ale také odvahu a trpělivost. Nejlépe si vedli dvojice v oboru murár Štefan Luzar a Daniel Moravec ze SOŠ stavebná, Nábrežie mládeže 1, Nitra. V oboru stolár si nejlépe vedli Daniel Fečo a Lukáš Tereštík a SOŠ sv. Jozefa Robotníka, Žilina. Výsledky najdete na webových stránkách. 

02.05.2017 22:11:54 více  

Skills Slovakia se blíží

Čtvrtý ročník Skills Slovakia ve spolupráci se Štátnym inštitútom odborového vzdelávania je téměř připraven. Do finále je přihlášeno 7 družstev oboru stolár a osm družstev oboru murár. Celé klání proběhne 27. – 28. 4. 2017 na Výstavišti Agrokomplex Nitra. Věříme, že mladé řemeslníky přijdou podpořit spolužáci a široká veřejnost. Více k soutěži na http://suso.cz/soutez/detail?nl_id=34.

18.04.2017 14:06:33 více  

Změna v modelu přihlášení na Skills Slovakia

ŠIOV a ABF, a.s. si vyhrazuje z pozice organizátora právo na změnu v kvalifikačním modelu na Skills Slovakia & SUSO 2017. Z důvodu organizačních změn během školního roku 2016/2017 byla nastavena změna v kvalifikačním modelu pro postup na Skills Slovakia & SUSO 2017 pouze pro obor TRUHLÁŘ.

Do Skills Slovakia & SUSO v oboru TRUHLÁŘ se zatím nominovali na základě výsledků a účasti na soutěži na SOŠ drevárska Filinského 7, Spišská Nová Ves. Další 4 truhlářské dvojice budou nominovány pouze na základě přihlášky zaslané prostřednictvím http://suso.cz/registrace/soutez.

Na Skills Slovakia & SUSO budou školy kvalifikováni dle času doručení přihlášky u organizátora. Automaticky postupují první čtyři přihlášené školy. V případě, že některá ze škol svou účast odmítne, bude nominace nabídnuta další přihlášené v pořadí.

S MOŽNOSTÍ PŘIHLÁŠKY BUDOU ŠKOLY OBESLÁNY 10. 4. 2017 v 15 hodin.

 

10.04.2017 12:17:28 více  

Truhláři předvedli velmi slušnou úroveň

Dvanáct družstev truhlářů v postupovém kole je velmi slušná účast, která potěšila nejen návštěvníky, ale i organizátory. V Hradci Králové tak byl zatím nejvyšší počet týmů v jednotlivém oboru. Výborná byla i řemeslná úroveň žáků. Vítězi se stali Jakub Luňák a Jiří Pecháček z VOŠ, OA a SOUT Chotěboř. Druhou pozici brali Martin Kaščák a Dominik Beneš ze SŠ řemeslná, Jaroměř a třetí místo obsadili Radek Smejkal a Milan Lapeš ze SŠDOS Moravský Krumlov. Rovněž posíláme gratulaci a velké díky všem zúčastněným.

28.03.2017 18:07:03 více  

V Hradci Králové jen tři zednické týmy

Neutěšená účast v oboru zedník se sešla 24. a 25. 3. v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové při třetím postupovém kole. Nejlépe si nakonec vedla dvojice Tomáš Kočí a Martin Zeman z ISŠ Semily. Druzí skončili Marek Joška a Pavlo Lembak z SOŠ a SOU Hradec Králové a na pomyslné bronzové příčce se umístili Zdeněk Radoň a Jan Hanus ze     SOŠ a SOU Trutnov. Všem moc gratulujeme a děkujeme za vzornou prezentaci řemesla.

28.03.2017 17:24:54 více  

Truhláři z Valašského Meziříčí opět ve finále

Marcel Černoch pedagog ze SPŠ stavební Valašské Meziříčí rok co rok dokáže připravit po odborné stránce žáky tak, že mezi svými vrstevníky vyčnívají. Stejně tomu bylo letos v Ostravě. Žáci Kuchařík Šimon a Kuběja Josef vyhráli s velkým přehledem. Druzí se umístili Tomáš Binar a Petr Jedlička ze SOU stavební Opava a třetí příčka připadla Davidu Bartošekovi a Ondřeji Škorpíkovi ze SŠ technických oborů, Havířov-Šumbark. Všem děkujeme za účast a gratulujeme nejlepším.

20.03.2017 17:23:21 více  předchozí následující