Aktuality


Skills Slovakia se blíží

Čtvrtý ročník Skills Slovakia ve spolupráci se Štátnym inštitútom odborového vzdelávania je téměř připraven. Do finále je přihlášeno 7 družstev oboru stolár a osm družstev oboru murár. Celé klání proběhne 27. – 28. 4. 2017 na Výstavišti Agrokomplex Nitra. Věříme, že mladé řemeslníky přijdou podpořit spolužáci a široká veřejnost. Více k soutěži na http://suso.cz/soutez/detail?nl_id=34.

18.04.2017 14:06:33 více  

Změna v modelu přihlášení na Skills Slovakia

ŠIOV a ABF, a.s. si vyhrazuje z pozice organizátora právo na změnu v kvalifikačním modelu na Skills Slovakia & SUSO 2017. Z důvodu organizačních změn během školního roku 2016/2017 byla nastavena změna v kvalifikačním modelu pro postup na Skills Slovakia & SUSO 2017 pouze pro obor TRUHLÁŘ.

Do Skills Slovakia & SUSO v oboru TRUHLÁŘ se zatím nominovali na základě výsledků a účasti na soutěži na SOŠ drevárska Filinského 7, Spišská Nová Ves. Další 4 truhlářské dvojice budou nominovány pouze na základě přihlášky zaslané prostřednictvím http://suso.cz/registrace/soutez.

Na Skills Slovakia & SUSO budou školy kvalifikováni dle času doručení přihlášky u organizátora. Automaticky postupují první čtyři přihlášené školy. V případě, že některá ze škol svou účast odmítne, bude nominace nabídnuta další přihlášené v pořadí.

S MOŽNOSTÍ PŘIHLÁŠKY BUDOU ŠKOLY OBESLÁNY 10. 4. 2017 v 15 hodin.

 

10.04.2017 12:17:28 více  

Truhláři předvedli velmi slušnou úroveň

Dvanáct družstev truhlářů v postupovém kole je velmi slušná účast, která potěšila nejen návštěvníky, ale i organizátory. V Hradci Králové tak byl zatím nejvyšší počet týmů v jednotlivém oboru. Výborná byla i řemeslná úroveň žáků. Vítězi se stali Jakub Luňák a Jiří Pecháček z VOŠ, OA a SOUT Chotěboř. Druhou pozici brali Martin Kaščák a Dominik Beneš ze SŠ řemeslná, Jaroměř a třetí místo obsadili Radek Smejkal a Milan Lapeš ze SŠDOS Moravský Krumlov. Rovněž posíláme gratulaci a velké díky všem zúčastněným.

28.03.2017 18:07:03 více  

V Hradci Králové jen tři zednické týmy

Neutěšená účast v oboru zedník se sešla 24. a 25. 3. v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové při třetím postupovém kole. Nejlépe si nakonec vedla dvojice Tomáš Kočí a Martin Zeman z ISŠ Semily. Druzí skončili Marek Joška a Pavlo Lembak z SOŠ a SOU Hradec Králové a na pomyslné bronzové příčce se umístili Zdeněk Radoň a Jan Hanus ze     SOŠ a SOU Trutnov. Všem moc gratulujeme a děkujeme za vzornou prezentaci řemesla.

28.03.2017 17:24:54 více  

Truhláři z Valašského Meziříčí opět ve finále

Marcel Černoch pedagog ze SPŠ stavební Valašské Meziříčí rok co rok dokáže připravit po odborné stránce žáky tak, že mezi svými vrstevníky vyčnívají. Stejně tomu bylo letos v Ostravě. Žáci Kuchařík Šimon a Kuběja Josef vyhráli s velkým přehledem. Druzí se umístili Tomáš Binar a Petr Jedlička ze SOU stavební Opava a třetí příčka připadla Davidu Bartošekovi a Ondřeji Škorpíkovi ze SŠ technických oborů, Havířov-Šumbark. Všem děkujeme za účast a gratulujeme nejlepším.

20.03.2017 17:23:21 více  

Vítězství polského družstva  

Ostravského kola se pravidelně účastní škola z polského Racibórze. Letos pedagog A. Kuc přivezl skutečně perfektně připravené řemeslníky. Dvojice Kamil Satarowski a Wierzbicki Paweł sbírala nejen výhry v jednotlivých disciplínách, ale rovnou certifikáty za perfektně zvládnutou technologii. Od počátku se stali favority a svou jízdu dotáhli na vrchol. Díky vítězství nám promění finále při veletrhu FOR ARCH v česko-slovensko-polskou událost. Druzí skončili Kryska Tomáš a Bělk Martin ze SŠ technických oborů, Havířov-Šumbark a třetí místo brali Kišša Marek a Sokol Roman ze SOU, Kyjov p.o. Gratulujeme!!!

20.03.2017 17:13:56 více  

Ostravské kolo s velkou kvalitou

Druhé postupové kolo proběhlo 17. a 18. 3. 2017 na Výstavišti Černá louka za účasti 8 družstev truhlářů a 9 družstev zedníků. K vidění byla parádní přehlídka, neboť školy vyslaly skutečné připravené borce. Odbornou připravenost a kvalitu provedení jednotlivých disciplín si pochvalovali i jednotliví porotci. Dalším důkazem jsou i čtyři vystavené certifikáty za odborné zpracování disciplín. Ostravští návštěvníci tam měli možnost vidět skutečnou prezentaci řemesla. Finančně na postupové kolo přispěl Moravskoslezský kraj, který tak byl i partnerem soutěže.

20.03.2017 17:02:52 více  

DeWalt soutěž ve vrtání

První kolo mělo také svou soutěž pro pedagogy ve vrtání s partnerem DeWalt. Pět vrutů nejrychleji zavrtal Jaroslav Smeták ze SOŠ, Litvínov- Hamr. Jeho čas byl 13,1 sekundy. Cenou byla prémiová sada DeWalt. 

10.03.2017 21:39:01 více  

Tréninky pro řemeslníky_MOŽNOST PŘIHLÁŠENÍ

Skupina Saint-Gobain pořádá v průběhu března a dubna sérii akcí pro řemeslníky v Praze, Brně a Ostravě. V rámci těchto akcí představí stovkám stavebních firem a řemeslníků praktické postupy při použití inovativních stavebních materiálů Weber, Isover, Rigips, Adfors a Ecophon.

Pouze praxe a znalosti

Za pouhý jeden den získají účastníci praktické znalosti, budou pracovat pod vedením aplikačních techniků a specialistů. Účastníci se naučí nové stavební postupy, finty se stavebními materiály, tedy pouze praktické dovednosti.

 

10.03.2017 20:44:43 více  

První kolo ovládly dívky

Účast mladých truhlářek je v soutěži SUSO více méně vzácností, tentokrát to však děvčata dotáhla přímo na vedoucí pozice. Lucie Hrubá a Sára Brabcová z SOU nábytkářského a SOŠ Liberec obsadily první pozici, když těsně předstihly tým ze SOŠ Litvínov. První postupové kolo na veletrhu FOR PASIV a CESTY DŘEVA svými výsledky ozvláštní i finále.  

 

10.03.2017 13:21:43 více  předchozí následující