Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

SUSO

Kameníci a kamenosochaři

Tři studentky a jeden student kamenického a kamenosochařského řemesla předváděla před veřejností proměnu kamene v motiv ježci a kamenický/žulový reliéf. Lukáš Středa z AKADEMIE - VOŠ, Gymn. a SOŠUP Světlá nad Sázavou si vedl nejlépe a porota ho určila vítězem. Druhá se umístila Lucie Petříčková také z AKADEMIE - VOŠ, Gymn. a SOŠUP Světlá nad Sázavou a třetí Kristýna Cvejnová ze SPŠ kamenická a sochařská, Hořice. Čestní uznání poroty si vysloužila Kristýna Bittnerová rovněž ze SPŠ kamenická a sochařská, Hořice. Jako vždy byla kamenická práce skvělou a obdivuhodnou podívanou. Děkujeme a připojujeme gratulaci!

26.09.2017 21:18:01 Více


Finále 21. ročníku je historií

Hala 6 byla v rámci veletrhu FOR ARCH od 19. – 22. 9. 2017 svědkem velkého finále. Hodnocení porotců bylo velmi náročné, protože odborná úroveň letošních finalistů byla špičková. Potvrzují to minimální bodové rozdíly v celkových tabulkách. Vyrovnanost řemeslníků oboru truhláři zedník byla letos ohromující a pro porotce to bylo velmi těžké. Letošní finalisté budou patřit k absolutnímu výkvětu mezi řemeslníky. Přejeme Vám hodně štěstí na startu a děkujeme za skvělou prezentaci řemesla.

26.09.2017 21:12:24 Více


Finále s MHMP

Partnerem letošního jedenadvacátého finále soutěže SUSO byl Magistrát hlavního města Prahy. Nad vrcholem soutěžního ročníku převzala záštitu radní Mgr. Irena Ropková. Prezentováno tak mohlo být několik řemesel na jedné ploše. Návštěvníci měli v Hale 6 možnost vidět truhláře, zedníky, kameníky a kamenosochaře, klempíře, sklenáře, tesaře nebo pokrývače. Výrobky oboru truhlář byly předány jako dar od MHMP a projektu SUSO Dětskému domovu Dolní Počernice. Za spolupráci moc děkujeme a věříme, že MHMP bude partnerem i v dalších letech.

20.12.2017 14:41:21 Více


Kaňka na finále

Skvrnou na finále byla kvalita ubytování. Objednány byly tříhvězdičkové Hotel Juno a Hotel Císařka. Bohužel realita byla jiná, místo Hotelu Císařka byli soutěžící ubytováni v Hostelu Praha. Někteří účastníci soutěž vzdali hned na úvod, jiné jsme dokázali přestěhovat na jiné ubytovací prostory, někteří si našli ubytování sami, další volili cestu denního dojíždění. Veškeré náklady jsme se snažili postiženým školám uhradit. Aktuálně podnikáme proti agentuře další kroky. Závěrem se ještě jednou omlouvám, všem postiženým studentům, pedagogům i školám. Pevně věřím, že se v rámci projektu SUSO budeme potkávat i v budoucnu.

26.09.2017 21:03:58 Více


Partnerem Královéhradecký kraj

Také v letošním roce se partnerem postupového kola SUSO v Hradci králové stal Královéhradecký kraj. Součástí partnerství je rovněž finanční příspěvek na realizaci kola. Spolupráce s krajem má již dlouholetou tradici a my jsme rádi, že v ní pokračujeme. Zdejší podpora je znát i v počtu účastníků.

20.06.2017 11:58:01 Více


Postupový klíč obor truhlář

Z každého postupového kola postoupí dvojice přímo do finále dle počtu účastníků v jednotlivém kole.

 • Při počtu 1 až 6 soutěžních družstev postoupí jen vítězný tým.
 • Při počtu 7 až 10 soutěžních družstev postoupí první dvě družstva.
 • Při počtu 11 a více soutěžních družstev postoupí první tři družstva.

V případě, že po posledním kole nebude takto nominováno 10 družstev. Bude doplněno týmem s nejlépe hodnocenou disciplínou Nejlepší výrobek v celém ročníku. Případní další postupující vzejdou dle celkového počtu bodů, které budou zpracovány do celkové tabulky. O postupujících bude tedy rozhodnuto po posledním kole.

V opačném případě, pokud bude po posledním kole nominováno více než 10 družstev, vyřazeno bude družstvo s nejnižším počtem bodů, mimo vítězné dvojice.

Ze slovenského kola Skills Slovakia postupují automaticky první dvě družstva.

31.05.2017 15:01:45 Více


Postupový klíč obor zedník

Z každého postupového kola postoupí vždy vítězná dvojice přímo do finále. Vítězné družstvo musí ovšem splňovat jednu podmínku. Družstvo musí dosáhnout alespoň 70 % z možných bodů. Další postupující vzejdou dle celkového počtu bodů, které budou zpracovány do celkové tabulky. O postupujících bude tedy rozhodnuto po posledním kole. Ze slovenského kola Skills Slovakia postupují automaticky první dvě družstva. Jednotlivé praktické úkoly hodnotí techničtí poradci z řad partnerů. 

31.05.2017 14:52:30 Více


Postupující do finále obor truhlář

Ani obor truhlář nemá v letošním roce postupový klíč stejný jako v minulých letech, tedy že automaticky postupují první dvě družstva. Kritériem pro změnu byly počty účastníků v jednotlivých kolech. V Praze postoupilo jen první družstvo, v Ostravě dvě družstva, v Hradci Králové tři družstva a v Českých Budějovicích dvě družstva.

Finálová desítka tedy vypadá takto:

 • Lucie Hrubá, Brabcová Sára / SOU nábytkářské a SOŠ Liberec
 • Kuchařík Šimon, Kuběja Josef / SPŠ stavební Valašské Meziříčí
 • Binar Tomáš, Jedlička Petr / SOU stavební Opava
 • Luňák Jakub, Pecháček Jiří / VOŠ, OA a SOUT Chotěboř
 • Kaščák Martin, Beneš Dominik / SŠ řemeslná, Jaroměř
 • Smejkal Radek, Lapeš Milan / SŠDOS Moravský Krumlov
 • Sedlář Marek, Dušek Lukáš / SOU Hluboš
 • Kundela Jiří, Buk Michal / SŠ stavební Jihlava
 • Daniel Fečo, Lukáš Tereštík / SOŠ sv. Jozefa Robotníka, Žilina
 • Martin Dacho, Viliam Púček / SOŠ drevárska, Spišská Nová Ves
30.05.2017 18:32:28 Více


Postupující do finále obor zedník

V letošním roce nebyl postupový klíč stejný jako v minulých letech, tedy že automaticky postupují první dvě družstva. Důvodem ke změně postupového klíče byla velmi malá účast soutěžních družstev. Automaticky si finále vybojovalo jen vítězné družstvo a to za předpokladu, že dosáhlo alespoň 70 % bodů z možného maxima. Takto si postup do finále vybojovaly tyto týmy:

 

 • Kamil Satarowski, Wierzbicki Paweł / CKZ i U nr 1, Racibórz
 • Landa Jakub, Žucha Matěj / SPŠ strojní a stavební Tábor
 • Kočí Tomáš, Zeman Martin / ISŠ Semily

Další postupující vzešli ze souhrnné tabulky postupových kol, tedy dle dosažených bodů.

 • Kryska Tomáš, Bělka Martin / SŠ technických oborů, Havířov-Šumbark
 • Václav Šalda, Jan Vrzal / ISŠ Rakovník
 • Kišša Marek, Sokol Roman / SOU, Kyjov
 • Hradil Jaroslav, Košťálek Richard / SŠ polytechnická, Olomouc
 • Skála Sebastián, Kowalik Daniel / SŠ technická a zemědělská, Nový Jičín
 • Štefan Luzar, Daniel Moravec / SOŠ stavebná, Nábrežie mládeže 1, Nitra
 • Pavol Garaj, Roman Domin / SOŠ technická, Námestovo
30.05.2017 18:24:30 Více


Termín stáže ve VOŠ a SPŠ Volyně

První rok spolupráce s VOŠ a SPŠ Volyně pokračuje. Aktuálně je znám termín třídenní stáže pro nejlepší dvojice oboru truhlář včetně pedagoga a dvou spolužáků. Termín je 2. 10. až 4. 10. 2017. Program stáže je následující:

•    motivační přednáška, ukázky kompletních projektů speciálních konstrukcí

•    3D modelování, úpravy zakončení prvků, tesařské spoje, převod dat do EKP

•    model krovu, příprava profilu, model kompletního výrobku, příprava dat pro export

•    ovládací software CNC linky, kontrola dat ze 3D modelu, příprava prvku pro výrobu,

optimalizace dat

•    práce na CNC lince, základní operace, nácvik manuálního ovládání

26.05.2017 13:49:48 Více
předchozí následující
Facebook