SUSO

Postupující do finále obor zedník

V letošním roce nebyl postupový klíč stejný jako v minulých letech, tedy že automaticky postupují první dvě družstva. Důvodem ke změně postupového klíče byla velmi malá účast soutěžních družstev. Automaticky si finále vybojovalo jen vítězné družstvo a to za předpokladu, že dosáhlo alespoň 70 % bodů z možného maxima. Takto si postup do finále vybojovaly tyto týmy:

 

  • Kamil Satarowski, Wierzbicki Paweł / CKZ i U nr 1, Racibórz
  • Landa Jakub, Žucha Matěj / SPŠ strojní a stavební Tábor
  • Kočí Tomáš, Zeman Martin / ISŠ Semily

Další postupující vzešli ze souhrnné tabulky postupových kol, tedy dle dosažených bodů.

  • Kryska Tomáš, Bělka Martin / SŠ technických oborů, Havířov-Šumbark
  • Václav Šalda, Jan Vrzal / ISŠ Rakovník
  • Kišša Marek, Sokol Roman / SOU, Kyjov
  • Hradil Jaroslav, Košťálek Richard / SŠ polytechnická, Olomouc
  • Skála Sebastián, Kowalik Daniel / SŠ technická a zemědělská, Nový Jičín
  • Štefan Luzar, Daniel Moravec / SOŠ stavebná, Nábrežie mládeže 1, Nitra
  • Pavol Garaj, Roman Domin / SOŠ technická, Námestovo
30.05.2017 18:26:34


Termín stáže ve VOŠ a SPŠ Volyně

První rok spolupráce s VOŠ a SPŠ Volyně pokračuje. Aktuálně je znám termín třídenní stáže pro nejlepší dvojice oboru truhlář včetně pedagoga a dvou spolužáků. Termín je 2. 10. až 4. 10. 2017. Program stáže je následující:

•    motivační přednáška, ukázky kompletních projektů speciálních konstrukcí

•    3D modelování, úpravy zakončení prvků, tesařské spoje, převod dat do EKP

•    model krovu, příprava profilu, model kompletního výrobku, příprava dat pro export

•    ovládací software CNC linky, kontrola dat ze 3D modelu, příprava prvku pro výrobu,

optimalizace dat

•    práce na CNC lince, základní operace, nácvik manuálního ovládání

26.05.2017 13:51:08


Stolaři v tvrdší konkurenci

Vítězi mezi stolaři Marek Sedlář a Lukáš Dušek ze SOU Hluboš. Dlouho vedoucí dvojice Jiří Kundela a Michal Buk ze SŠ stavební Jihlava nakonec brala pomyslné stříbro. Třetí pozici obsadili Jan Mimra a Matěj Franc ze SPŠ a SOU Pelhřimov. Velmi slušná účast a velmi dobrá řemeslná úroveň, tak bychom mohli stručně charakterizovat truhlářský obor. Gratulujeme vítězům a děkujeme všem zúčastněným.

18.05.2017 17:03:17


Ti nejlepší

Nejlepším zedníkem se stala dvojice Jakub Landa a Matěj Žucha ze SPŠ strojní a stavební Tábor. Jen tři body ztratili druzí Václav Šalda a Jan Vrzal ze          ISŠ Rakovník. Třetí místo si vezou Tomáš Hulec a  Martin Melichar ze SOU stavební, Plzeň. Celková úroveň mladých zedníků byla porotci hodnocena velmi pozitivně. Gratulujeme vítězům a děkujeme všem zúčastněným.

18.05.2017 17:00:59


Postupová část 21. ročníku je minulost

České Budějovice byly poslední zastávkou projektu SUSO v základní části. Výstava Hobby a pavilon R3 byl hostitelem soutěžících v oborech truhlář a zedník 12. a 13. 5. 2017. Celou dobu soutěže provázelo skutečně jarní počasí, na obloze se vystřídalo pálivé slunce i pořádný lijavec. Celkem návštěvníkům řemeslo předvedlo 9 družstev truhlářů a 4 týmy zedníků.

18.05.2017 16:57:55


Skills Slovakia 2017 je za námi

Výstaviště Agrokomplex přivítalo již po čtvrté Skills Slovakia & SUSO, tentokrát ve dnech 27. – 28. 4. 2017 při výstavě Mladý tvorca. Organizátorem Skills Slovakia byl opět Štátny inštitút odborného vzdelávania. Celou soutěž provázelo velmi chladné počasí a déšť. Mladí řemeslníci prokázali nejen svou zručnost, ale také odvahu a trpělivost. Nejlépe si vedli dvojice v oboru murár Štefan Luzar a Daniel Moravec ze SOŠ stavebná, Nábrežie mládeže 1, Nitra. V oboru stolár si nejlépe vedli Daniel Fečo a Lukáš Tereštík a SOŠ sv. Jozefa Robotníka, Žilina. Výsledky najdete na webových stránkách. 

02.05.2017 22:11:54


Skills Slovakia se blíží

Čtvrtý ročník Skills Slovakia ve spolupráci se Štátnym inštitútom odborového vzdelávania je téměř připraven. Do finále je přihlášeno 7 družstev oboru stolár a osm družstev oboru murár. Celé klání proběhne 27. – 28. 4. 2017 na Výstavišti Agrokomplex Nitra. Věříme, že mladé řemeslníky přijdou podpořit spolužáci a široká veřejnost. Více k soutěži na http://suso.cz/soutez/detail?nl_id=34.

18.04.2017 14:06:33


Změna v modelu přihlášení na Skills Slovakia

ŠIOV a ABF, a.s. si vyhrazuje z pozice organizátora právo na změnu v kvalifikačním modelu na Skills Slovakia & SUSO 2017. Z důvodu organizačních změn během školního roku 2016/2017 byla nastavena změna v kvalifikačním modelu pro postup na Skills Slovakia & SUSO 2017 pouze pro obor TRUHLÁŘ.

Do Skills Slovakia & SUSO v oboru TRUHLÁŘ se zatím nominovali na základě výsledků a účasti na soutěži na SOŠ drevárska Filinského 7, Spišská Nová Ves. Další 4 truhlářské dvojice budou nominovány pouze na základě přihlášky zaslané prostřednictvím http://suso.cz/registrace/soutez.

Na Skills Slovakia & SUSO budou školy kvalifikováni dle času doručení přihlášky u organizátora. Automaticky postupují první čtyři přihlášené školy. V případě, že některá ze škol svou účast odmítne, bude nominace nabídnuta další přihlášené v pořadí.

S MOŽNOSTÍ PŘIHLÁŠKY BUDOU ŠKOLY OBESLÁNY 10. 4. 2017 v 15 hodin.

 

10.04.2017 12:17:28


Truhláři předvedli velmi slušnou úroveň

Dvanáct družstev truhlářů v postupovém kole je velmi slušná účast, která potěšila nejen návštěvníky, ale i organizátory. V Hradci Králové tak byl zatím nejvyšší počet týmů v jednotlivém oboru. Výborná byla i řemeslná úroveň žáků. Vítězi se stali Jakub Luňák a Jiří Pecháček z VOŠ, OA a SOUT Chotěboř. Druhou pozici brali Martin Kaščák a Dominik Beneš ze SŠ řemeslná, Jaroměř a třetí místo obsadili Radek Smejkal a Milan Lapeš ze SŠDOS Moravský Krumlov. Rovněž posíláme gratulaci a velké díky všem zúčastněným.

28.03.2017 18:07:03


V Hradci Králové jen tři zednické týmy

Neutěšená účast v oboru zedník se sešla 24. a 25. 3. v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové při třetím postupovém kole. Nejlépe si nakonec vedla dvojice Tomáš Kočí a Martin Zeman z ISŠ Semily. Druzí skončili Marek Joška a Pavlo Lembak z SOŠ a SOU Hradec Králové a na pomyslné bronzové příčce se umístili Zdeněk Radoň a Jan Hanus ze     SOŠ a SOU Trutnov. Všem moc gratulujeme a děkujeme za vzornou prezentaci řemesla.

28.03.2017 17:24:54




předchozí následující